2.GPA U15: Petr Bříza přiváží dva tituly, Jan Bednář Jun. dosáhl na stříbro.

Nedaleko polských hranic se poslední dubnový víkend odehrálo druhé GPA do patnácti let. Praha měla ve Vendryni zastoupení 24 hráčů. Z turnaje si naši hráči odváží 3 medaile. Dvě zlaté a stříbro.

Petr Bříza navázal na únorový úspěch z prvního GPA U13 a dosáhl hned na dva tituly. Poprvé se mu to povedlo v chlapecké dvouhře. Po lehkém zaváhání v první sadě čtvrtfinále dokázal proti slatinskému hráči Gabrielovi Trkanovi obrátit a zvítězit 18-21, 21-9, 21-15. Přes dalšího soupeře Tomáše Stebela (SK Vitality Slezsko, z.s.) se dostal do finále, kde se postavil svému deblovému parťákovi Petrovi Martincovi (Badmintonový klub 1973 Benátky nad Jizerou, z.s.)., jež o kolo dříve porazil nasazenou jedničku. Petr Bříza získal titul ve třetím setu poměrem 20-22, 21-12, 21-19.

V deblu Petrové spojili síly a bez problému se jako turnajové jedničky dostali do finále, kde na ně čekali nasazené dvojky. Opět finále, které šlo do rozhodujícího setu. Petrové zde potvrdili svou sehranost a kvalitu, když zvítězili.

Poslední medaili přivezl Jan Bednář Jun. ze smíšené čtyřhry, kterou odehrál po boku Veroniky Burdové z BK TJ Baník Most. V semifinále jim dělala problémy Slezsko-Klimkovická dvojice Stebel-Dejlová. Po vítězném zápase 21-23, 21-17, 22-20 Bednáře s Burdovou čekalo finále proti turnajovým jedničkám. Nakonec podlehli ve třetím setu 21-18, 12-21, 18-21 a náleží jim tak stříbro.

Stát na bedně však není vše. Důležité je se stále zlepšovat a mít dobrý pocit ze hry.

Děkujeme všem pražským hráčům za reprezentaci a medailistům gratulujeme!