Po čtvrté za sebou vítězí pražský tým v týmové soutěži Czech Talent kategorie U11 v Českém Krumlově

V sobotu 19.10.2019 se konal 14. ročník celostátního turnaje družstev kategorie U11 – Czech Talent 2019 – v Českém Krumlově, kterého se zúčastnil výběr Prahy v sestavě: Štěpánka Nýdrlová, Jana Hnilicová, Klára Tvrdíková, Jan Bednář, Petr Bříza a Daniel Pešek, pod vedením trenérek Kateřiny Tomáškové a Anežky Limanovské.

V tomto složení dokázaly mladé pražské naděje obhájit již po čtvrté v řadě zlatou příčku. Kdy v základní skupině skončily na prvním místě po výhrách nad Západními Čechami, Jižní Moravou a Jižními Čechami „B“. V semifinále pak porazily tým Jižní Čechy „A“ a o zlato bojovaly se Severní Moravou.

Všichni účastníci předvedli hezké výkony, týmového ducha, kdy si navzájem ve všech zápasech fandili a podporovali se, a se ctí reprezentovali naši oblast. Za to jim je odměnou putovní pohár, medaile a krásné diplomy, které si odvezli z Krumlova na památku.

8. Jižní Čechy „B“

V neděli 20.10.2019 se odehrál také turnaj jednotlivců. Ten se hrál švýcarským systémem a ani zde se badmintonisté z Prahy neztratili! Nejlépe se vedlo Danovi Peškovi (TJ Astra ZM), který vybojoval bronzovou medaili.

Umistění pražských hráčů v turnaji jednotlivců:
Dvouhra chlapců:
1. místo Matyáš Puffr (SKB Český Krumlov)
2. místo Čada Daniel (Badminton Rychnov nad Kněžnou)
3. místo Pešek Daniel (TJ Astra Zahradní Město)
7. Bříza Petr (SK Prosek Praha)
12. Bednář Jan (Sokol Radotín Meteor Praha)

Dvouhra dívek:
1. místo Grznárová Tereza (BK TJ Baník Most)
2. místo Holubářová Eva (Badminton Rychnov nad Kněžnou
3. místo Niedermayerová Monika (TJ Chemička Ústí nad Labem)
4. místo Hnilicová Jana (Sokol Radotín Meteor Praha)
6. Tvrdíková Klára (SK Prosek Praha)
7. Nýdrlová Štěpánka (SK Prosek Praha)

Všem hráčům děkujeme za účast a reprezentaci pražského badmintonu, rodičům za zajištění dopravy a pohodové atmosféry v průběhu celého turnaje. A v neposlední řadě také pořadatelům z oddílu SK Badminton Český Krumlov za hezký turnaj!