GPA U13: pražští se pyšní ziskem čtyř titulů

O víkendu se ve Štěrboholech uskutečnil turnaj GPA U13 pořádaný klubem SK Prosek Praha. Pražští hráči kralovali hned ve čtyřech disciplínách. Dva tituly odváží Agáta Maixnerová, Felix Kyzlík získal medaili ve všech disciplínách, do kterých nastoupil. Radotínská Maia Weberová také dokráčela pro zlato.

Prosecká hráčka Agáta Maixnerová se blýskla ziskem dvou titulů. Smíšená čtyřhra po boku Kristiána Bíbi dopadla na výbornou. Drama se odehrálo až ve finále, kde dokázali zvítězit nad středočeskými badmintonisty ve třetí sadě skórem 17-21, 21-8, 21-19, čímž pomstili Felixe Kyzlíka s Maiou Weberovou, jež duu Červenka-Váňová podlehli v předchozím kole.

Agáta Maixnerová si v singlu nenechala utéct jediný set a potvrdila své nasazení. Debl hrála po boku své klubové parťačky Kristýny Gerbelové, která brala z dvouhry bronz. Cestu do finále jim ukončily Maia Weberová (TJ Sokol Radotín) s Anetou Váňovou (Badmintonový klub 1973 Benátky nad Jizerou, z.s.).

Weberová s Váňovou odehrály dechberoucí finále. Dokázaly porazit nasazené jedničky Czajovou s Kábrtovou poměrem 19-21, 21-17 a 23-21!

Felix Kyzlík si se svým deblovým parťákem Miroslavem Teplým z Holice dokázal ve finále naprosto impozantně poradit s čistě pražskou dvojicí Vladimír Svoboda-Kristián Bíba.

Poslední dvě medaile získali výše zmínění Kyzlík a Svoboda v chlapecké dvouhře, když se shodně umístili na bronzové pozici ve dvouhře.

Děkujeme všem hráčům za předvedené výkony a medailistům gratulujeme!

PBaS

Medailové umístění pražských hráčů:

MS:

3. místo: Felix Kyzlík (SK Hamr) a Vladimír Svoboda (SK Prosek Praha)

WS:

1.místo: Agáta Maixnerová

3. místo: Kristýna Gerbelová

MD:

1.místo: Felix Kyzlík s Miroslavem Teplým (Badmintonový klub Holice, z.s.)

2. místo: Vladimír Svoboda a Kristián Bíba (SK Prosek Praha)

WD:

1.místo: Maia Weberová (TJ Sokol Radotín) s Anetou Váňovou (Badmintonový klub 1973 Benátky nad Jizerou, z.s.)

3. místo: Kristýna Gerbelová a Agáta Maixnerová (SK Prosek Praha)