Trojboj GPA přinesl pro pražské spoustu medailových úspěchů

Minulý víkend se konala hned 3 GPA. V hlavním městě kategorie U13, do Ústí zamířili badmintonisté kategorie U17 a Liberec přivítal dospělé. Pražští hráči zaznamenali řadu vítězství. Někteří dosáhli i na medailové posty.

V případě GPA U13 se nejlépe dařilo Sofii Mrázkové z Banana Badminton, která brala zlatý tripl! Nejprve opanovala singl, následně s Denisou Audy z Badminton Mníšek pod Brdy opanovala debl a zlatý triumf završila s brněnským Matoušem Jandou v mixu.

V Ústí nad Labem největší medailové úspěchy sklidil Petr Bříza. Ve dvouhře nenašel konkurenta. Po spojení sil s Astrákem Duc Trung Dinhem skončili na druhém místě. Smíšenou čtyřhru završil vítězstvím po boku své týmové kolegyně Štěpánky Nýdrlové. Duc Trung Dinh se s další proseckou hráčkou, Gabrielou Frühaufovou, umístil třetí.

Lucie Tománková zazářila v singlu, kde skončila na pozici runner-up. Klára Gerbelové náležel bronz. Štěpánka Nýdrlová spojila síly s Terezou Grznárovou vybojovali titul. Tománková s Gerbelovou skončili těsně před branami finále.

Dospělí vyrazili téměř až pod Ještěd. Na konci víkendu se radovali z 8 medailí. Nejlepší pražskou hráčkou byla Kateřina Mikelová, hráčem Matěj Hubáček. Na turnaji se objevila i Jakub Bitman – legenda českého badmintonu.

Medailové výsledky dospělých pražských hráčů:

WS

1. místo: Kateřina Mikelová – TJ Sokol Radotín

WD

1. místo: Kateřina Mikelová a Denisa Mlčochová (Benátky nad Jizerou)
  2. místo: Nela Fliglová a Vanda Sedláčková – SK Brno Slatina a SK Prosek Praha
  3. místo: Klára a Radka Šilhavé – SK Hamr, z.s.

MD

1. místo: Matěj Hubáček a Jaromír Janáček – BK Meteor Praha a SKB Český Krumlov

XD

1. místo: Matěj Hubáček a Kristina Kozempelová (BK TJ Baník Most)
  2. místo: Jakub Bitman a Denisa Mlčochová – TJ Sokol Radotín a Benátky nad Jizerou 3. místo: Adam Šulc a Klára Šilhavá – SK Prosek Praha a SK Hamr

Medailové výsledky pražských hráčů GPA U13:

WS

1. místo: Sofie Mrázková – Banana Badminton

WD

1. místo: Sofie Mrázková a Denisa Audy (Badminton Mníšek pod Brdy, z.s.)

XD

1. místo: Sofie Mrázková a Matuš Janda (SKP Kometa Brno)

MD

1. místo: Petr Bříza a Duc Trung Dinh – SK Prosek Praha a TJ Astra Zahradní Město

WD

1. místo: Tereza Grznárová a Štěpánka Nýdrlová – BK TJ Baník Most a SK Prosek Praha
  2. místo: Klára Gerbelová a Lucie Tománková