GPA U19: devět medailí pro pražské

Na GPA U19 v Pardubicích pražští zaváleli, když z každé disciplíny přivezli alespoň jednu medaili. Celkem posbírali dva tituly a sedm dalších cenných kovů.

Astrácký Marek Čepela, ač patří do nižší kategorie, ukázal svou formu ve dvouhře. Jediné zaváhání přišlo v úvodním setu druhého kola. Třísetový zápas proti Štěpánovi Líbalovi (TJ Slovan Vesec, z.s.) skončil vítězstvím 20-22, 21-11, 21-9. Dále si Čepela bez zaváhání došel pro zlato.

Z druhé strany pavouka šel nasazený 3/4 Petr Hnilica. Skončil trošku nešťastně před branami finále. Hnilica podlehl rukou Ondřeje Běhounka po vyrovnané bitvě. Nakonec prohrál ve třetím setu 19-21, 21-18, 19-21.

V deblu získali bronzovou medaili Hnilicovi týmový kolegové Adam Král a Milan Kovář. Nejprve ve třech setech zvítězili nad dvojicí Čepela-Cirók, následně si zdárně poradili s bratry Raškovými. Semifinále opět třísetové. Chlapci nestačili na ústecké duo Běhounek-Pálinkáš.

Smíšené čtyřhře vévodila prosecká děvčata, která se střetla až ve finále. Z duelu Ivana Treperová-Ondřej Běhounek, Gabriela Kuptíková-Štěpán Líbal se ze zlata nakonec radovala první jmenovaná dvojice.

Dámský debl byla z pražského pohledu nejpovedenější disciplína. Dívky získaly celkem 3 medaile. Jedno stříbro a dva bronzy.

Jana Flusserová s Gabrielou Kuptíkovou nezvládly semifinálový zápas s pozdějšími vítězkami z Hradce Králové. Lucie Paterová a Nela Fliglová podlehly proseckým hráčkám Vandě Sedláčkové a Ivaně Treperové, které o kolo později získaly stříbro.

V poslední disciplíně, dámské dvouhře, na stupně vítězů dokráčely Amélie Maixnerová a Vanda Sedláčková. Maixnerová prohrála v semifinále s přerovskou Lucií Skařupovou. Pomstit se ji pokusila ve finálovém klání Vanda Sedláčková. Ve vyrovnaném zápase však neuspěla a náleží jí tak stříbro.

Děkujeme všem hráčům za reprezentaci oblasti a přejeme spoustu dalších úspěchů.

PBaS

MS

Zlato: Marek Čepela (TJ Astra Zahradní Město)

Bronz: Petr Hnilica (TJ Sokol Radotín)

WS

Stříbro: Vanda Sedláčková (SK Prosek Praha)

Bronz: Amélie Maixnerová (SK Prosek Praha)

XD

Zlato: Ivana Treperová (SK Prosek Praha) + Ondřej Běhounek (Badminton Ústí nad Labem, z.s.)

Stříbro: Gabriela Kuptíková (SK Prosek Praha) + Štěpán Líbal (TJ Slovan Vesec, z.s.)