10 medailí z GPA U19

O víkendu se v Hradci Králové konalo celostátní GPA kategorie U19, na kterém měla Praha početné hráčské zastoupení. Dohromady pražští badmintonisté posbírali 10 medailí, z nichž dvě byly zlaté. Titul získala Johnová v dámské čtyřhře a Treperová v mixu.

Barbora Johnová spojila síly s Terezou Šolarovou (TJ Montas Hradec Králové), se kterou si zahrála i loňské mistrovství republiky dospělých v O2 Universum.

Pro dívky bylo nejtěžší hned úvodní kolo, ve kterém sehrály třísetový zápas s proseckými hráčkami. V semifinále porazily Lucii Paterovou (MTAC Praha) s Nelou Fliglovou (Badminton FSpS MU), jež drží titul z holčičí čtyřhry z GPA U17.

Johnová se Šolarovou ve finále zdolaly Terezu Cirókovou s Petrou Benišovou poměrem 21-18, 21-15, které v dřívějším kole skalpovaly nasazené jedničky z Proseku Vandu Sedláčkovou a Ivanu Treperovou.

Co se nepovedlo v dámské čtyřhře, to si Treperová vynahradila v mixu, kde se s parťákem Ondřejem Běhounkem (Badminton Ústí nad Labem, z.s.) umístila na zlaté pozici.

V semifinále si poradili s další pražskou dvojicí Jáchym Gerginov (BK Arion Praha), Veronika Tvrdíková (SK Prosek Praha).

„Zlatou cestu“ zakončili vítězstvím nad Patrikem Hrazdírou s Valérií Žurkovou.

Klučičí debl přinesl též dvě medaile. Jonáš Hurtík (SK Hamr, z.s.) se s benáteckým Jakubem Müllerem dostal až do finále, kde jim zisk titulu překazili Jan Altera a Matěj Šilhan, jež v semifinále porazili Milana Kováře a Adama Krále z Radotína.

Adam Král přivezl medaili i z klučičího singlu. Místo ve finále si doslova vybojoval. Udolal Ondřeje Běhounka 14-21, 21-19, 21-19. Patrik Fuciman byl však nad jeho síly.

V holčičí dvouhře to cinklo hned dvakrát a dokonce shodně. Andrea Kobyláková a Vanda Sedláčková obsadily třetí pozici. Sedláčková podlehla Petře Benišové (BK Kopřivnice, z.s.) ve třetím setu. Kobyláková nestačila na pozdější vítězku disciplíny Markétu Kohoutovou (Super Stars Most).

Medailové umístění pražských hráčů:

WD:

Zlato: Barbora Johnová (BK Meteor Praha, z.s.) + Tereza Šolarová (TJ Montas Hradec Králové)

Bronz: Vanda Sedláčková a Ivana Treperová (SK Prosek Praha)

Lucie Paterová (MTAC Praha) + Nela Fliglová (Badminton FSpS MU)

XD:

Zlato: Ivana Treperová (SK Prosek Praha) + Ondřej Běhounek (Badminton Ústí nad Labem, z.s.)

Bronz: Jáchym Gerginov (BK Arion Praha) a Veronika Tvrdíková (SK Prosek Praha)

MD:

Stříbro: Jonáš Hurtík (SK Hamr, z.s.) + Jakub Müller (Badmintonový klub 1973 Benátky nad Jizerou, z.s.)

Bronz: Milan Kovář a Adam Král (TJ Sokol Radotín)